pátek 15. srpna 2014

Exkluzivní poznámky z přednášky španělského ukázkového páru

Pokud jste si přečetli otevřený dopis preo české ženy ze Španělska, píše v něm jeho autorka - Marieta Avanti, že pokud bude pozvána do Prahy, chtěla by uspořádat přednášku o souižití se svým druhem - Juanem Antoniem Martinesem, který by jinak asi zústal sám a některé věci v praktickém životě by těžko zvládal. Tato přednáška je o tom, jak to ta Marieta Avanti dělá, že když už má toho dost, tak se postará aby Juan nebyl sám . Pokusíme se Vám to zprostředkocvat tímto článkem, abyste věděli a hlavně věděly, jak by se to mělo dělat u Robina Hronka a jemu podobných u nás:

Nejprve nás Juan Antonio Martines seznámil se svojí prací pro španělskou pobočku Allied Social Services v Sevile, což je práce vedoucího osobního oddělení. Stejně jako Robin Hronek také řídí počítačovou síť. Řekl nám také něco o tom jak tato organizace ve Španěkasku funguje a protože to funguje natolik dobře, že má tady Marietu, což je na první pohled žena, která by si o někoho takového, jako je Juan Antonio Martines, nebo náš +Robin Hronek ani neopřela kolo, uvažuje se prý o tom, že se stane oblastním ředitelem uvedené společnosti, takže by byl v Sevile ředitelem pobočky. O tom by se mělo jednat na mezinárodní konferenci Allied Social Services ve Stockholmu. Přejme mu štěstí a uvidíme jak to dopadne.

To nejzajímavější přednášela ta Marieta Avanti, která sice přijela s Juanem do Prahy předvést, že +Robinhelp funguje a předvede nám, jak to dělá, když má Juana dost, ale nechce jej nechat samotného. Jde o to, že má přástup k databázi podobných žen jako je ona, kde jsou osobní údaje jako: Jméno, příjmení, bydliště, datum narouzení a popis, akorát tam nemůže nic upravovat nebo mazat. Maximálně si může stáhnou záznamy a dávat si tam svoje kamarádky pokud tam nejsou. Dá všem vědět, kdy potřebuje dělat něco jiného, než se o svého druha postarat a podle toho, jak kdo reaguje si někoho vybere a domluví se konkrétně.

Někteří Juanovy kolegové ve smyslu práce, nebo zdravotního postižení jsou vývojáři a programátoři, takže na to udělali aplikaci, aby se nemuselo hledat v databázi pro MS-Access nebo LibreOffice Base, dotyčnou kolegyni kontaktovat mailem v prohlížeči, nebo počtovním klientu a podívat se, kde bydlí na mapu v mapách Google a zaměřovat mobilní telefon přidělený dané kolegyni, pokud máme přihlašovací informace ke stránce, která slouží k vyhledání telefonu, jeho dálkovému smazání, nebo blokování.

Bějem té doby to použila asi 2krát až 3krát do roka, z čejož to bylo jednou ještě edále předáné její kolegyní ještě další kolegyni, protože Marieta jela na služební cestu, ale i tak měla nad tím kontrolu díky svému notebooku, který měla s sebou a na té seznamovací akci, které jsme se i my zúčastnili, dostala spolu se stolním počítačem .

Je aůeůepúší se starat osobněi když v rámci sjednaného zástupu lze v té aplikaci dělat konzultace. Musí však ale dobře fungovat nějaké připojení k internetu, aby se nemuselo telefonovat pomocí mobilního, nebo pevného telefonem. Telefonování po internetu je lepší v tom, že je zadarmo v rámci daného tarifu u operátora, není-li k dispozici WiFi zdarma, což nejvíce oceníme opři volání do zahraničí.. Pokud to nejde na počítači, umí to chytrý telefon na příklad pomocí služby Viber, Tango, Skype, nebo WhatsApp.

Největší zajímavostí bylo předvedení takové náhrady. Předtím než naši španělští přátelé přijeli, dohodla se Marieta s kamarádkou, která také zkusila tamní Robinhelp, aby dala vědět, kdy bude chtít mídto sdebe náhradu v péči o svého druha, prortože potřebuje být déle v práci, nebo jí to už nebaví, a chce si od toho chvíli odpočinout. Připojili jsme tedy Marietin notebook k projektoru, a jakmile se na stěně objevila pracovní plocha přes celou zeď, sledovali jsme tam činnost jedné kamarádky, která právě potřebuje zastoupit. Protože je Marieta u nás, napsala že osobně nemůže, protože je v Praze, nicméně i tak bylo vidět chod agendy jak se ty různé ženyx domlouvají, k čemuž nám byl podán výklad.

Co by ale asi bylo pro české ženy zajímavější, než jak se to dělá, by mohlo být spíše třeba to, proč to třeba ta Marieta dělá. Od tohoto typu ženy bychom soudě dle vzhledu asi těžýko čekali skutečnost, že je to správné i když by to možné bylo. Mnohem pravděpodobnější motivací je touha zkusit něco nového, nebo získat drahé vědci zadarmo za cenu trochy práce. Na západě (myšleno politicky) je logické, že když něco chceme, musíme pro to něco udělat, tak proč ne?!

Naši přátelé nám hodlají pomoci s realizací našeho projektu, ale potřebují vidět, že by to šlo. Videro s předvedením testu branné zdatnosti na webu naší společnosti bude dobrým začátkem. Prý mají stejný postoj jejich švédští, norští a finští kolegové.

Žádné komentáře:

Okomentovat