sobota 2. srpna 2014

Otevřený dopis pro české ženy z Islandu

Blíží se přesně dvouleté výročí naší delegační cesty na Island, kde podobný projekt, jako náš +Robinhelp vytvořil pár který tvoří jistý Ivar Torgun a Ingrid Manviljinsen, která se rozhodla že napíše dopis českým ženám. Bude to v letošních horkých dnech příjemné ochlazení. Kdy je pozveme? vypadá to asi až na rok 2015, protože ještě nepřijeli ze Španělska, Porrtugalska, Irska, Anglie a Skotska. Mezi tím se taky ukáže jak dlouho to vydrží párům z Belgie a zapomenout nesmíme na USA. Mimo to se jedná o naší cestě do Kanady a spadla pod stůl střední Afrika a otevřený dopis z Brazílie by měl také dorazit, nehledě na tom že to budou zkoušet i jiné latinskoamerické země. Nebudeme ale předbíhat a předáváme slovo na Island:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Halló Tékkneskar konur

Leyfðu mér að kynna mig: Mitt nafn er Ingrid Manviljinsen og ég er að skrifa þér þetta bréf vegna þess að ég sótti fyrir tveimur árum nokkuð sérstakt samkeppni. Samkeppnin var sérstakt af því að það var eins konar hæfnispróf fyrir umönnunaraðila, eða líf félagi fyrir fatlaða manni.

Ég varð samstarfsaðili vegna slíkur maður heitir Ívar Torgun, sem býr í einskonar eigin heimi, svo mikið í samskiptum við fólk og finnst viðkvæm, þannig að þetta var leið til þess að gæta af honum án þess að þurfa að vera í stjórnarskrá, vegna þess að helstu atriði um daglegt líf hef lært, svo geta lifað í friði, en það er ekki. Við höfum verið saman í tvö ár og við höfum heyrt að eitthvað þessu líkt að fara jafnvel þú, en ég get það ekki.

Í upphafi hélt ég að það Ívar Torgun spinnur upp. Vinur og samstarfsmaður í vinnunni en þeir segja að eftir að þeir vildu einnig að vera borinn á bakinu, sem er það sem gerðist við mig. Ég áttaði mig á að það er ekki fínt, þegar fólk kom til the atburður, sem við Ivar og vinir hans talaði um verkefnið Robinhelp. Þeir komu með manni sem heitir Robin Hronek, sem er einnig á óskalista sem Ivar.

Jafnvel þótt ég áttaði að það er alvöru, ég get ekki hjálpað tilfinning efa að rekstur slíkrar stofnunar, sem ég fékk, Robin stýrir Hronek tekst að ræsa, en þegar þeir gera alls staðar annars hef ég ekki reynt að beita konur þínar samvinnu sem hefði gert mig að taka dæmi. Posdle mér það er sóun á tíma, en góð tilfinning samstöðu hegðun til Ívars míns og svipuðum Hronek meðal Robin og PCA Prag hans, tékkneska vinsamlegast konur að taka dæmi frá mér. Þakka þér.

Með Bestu kveðjur

Ingrid Manviljinsen


Ahoj české ženy,

dovolte, abych se představila: Jmenuji se Ingrid Manviljinsen a píši Vám tento dopis, protože jsem se před dvěma lety zúčastnila docela zvláštní soutěže. Ta soutěž byla zvláštní proto, že šlo o jakýsi konkurs na pečovatelku, nebo  životní družku pro zdravotně postiženého muže.

Stala jsem se totiž partnerkou takového muže, který se jmenuje Ivar Torgun, který žije v jakémsi vlastním světě, takže s lidmi moc nekomunikuje a cítí se zranitelný, takže toto byl způsob jak se o něj postarat, aniž by musel být v nějakém ústavu, protože základní věci ohledně běžného života se naučil, takže přežít sám může, ale není to ono. Jsme spolu už 2 roky a slyšeli jsme  že se něco podobného chystá i u Vás, ale nedaří se.

Za začátku jsem si myslela, že si to Ivar Torgun vymýšlí. Kamarádky a kolegyně v práci ale říkají, že po nich také chtěl, aby ho nosily na zádech, což se stalo i mně. Došlo mi že to není fantazie, když přijeli nějací lidé na tu akci, kteří se s Ivarem a jeho přáteli bavili o projektu Robinhelp. Přijeli s nějakým mužem, který se jmenoval Robin Hronek, který to také chtěl, jako Ivar.

I když mi došlo, že je to skutečné, nemohu se zbavit pocitu pochybností o tom, že se fungování nějaké takové organizace, do které jsem se dostala, podaří Robinu Hronkovi podaří zavést, ale když to dělají všude na světě, co bych nezkusila také požádat Vaše ženy o spolupráci tím, že by si ze mne vzaly příklad. Posdle mne je to zbytečná práce, ale pro dobrý pocit ze solidárního chování k mému Ivarovi a podobných včetně Robina Hronka a jeho PCA Praha, prosím české ženy, aby si ze mne vzaly příklad. Děkuji.

S přátelskými pozdravy

Ingrid Manviljinsen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doufáme že je brzy pozveme.

Žádné komentáře:

Okomentovat