pondělí 15. prosince 2014

Výsledky pondělní porady s kolegy z kulturního oddělení

Dosud jsme nikdy nepsali článek o pravidelných pondělních poradách, nicméně 15tý prosinec 2014 byl vyjímečný tím, že jsme dmes udělali společnou poradu se zástupci oddělení kulturních akcí pražské pobočky organizace +BATRADIS . Konkrétně to byli lidé, kteří se zabývají hudbou Robina Hronka. Téměž celý tým, zabývající se projektem +Robinhelp účinkujer jako spoluhudebníci na koncertech Robina Hronka v rámci organizasce +BATRADIS  a sami, (resp. samy) také skládají elektrofonickou, elektroakustickou a počítačovou hudbu, případně zpívají, nebo skládají i jiné žánry hudby, kdy jde hlavně vedle hudby elektrofonické, elektroakustické a počítačové hůavně o rock a heavy metal. Tím pádem by to mohlo stačit, avšak pro naše účely náse spíše zajímá spolupráce a názory na naší činnost lidí, kteřčí se v naší komunitě starají o hudbu Robina Hronka a jeho přátel ve smyslu producentském, zařizování koncertů a živých vystoupení, propagace, zařizování spolupráce s jinými hudebníky na natáčení desek a všeho, co patří k hudebnímu bussinessu.

Zprávy o popularitě Robina Hronka na profesionální úrovni sice již jsou  na internetu publikovány na blogu hudby Robina hronka na http://rhmusic.blog.cz v sekci "Osobní neobvyklé zkušenosti R.H. ohledně hudby" přesně tak, jak se u nás různé akce dějí a web http://rhmusic.org má sekci "RHMUSIC Extra", ale pro fungování našeho projektu Robinhelp a celé PCA Praha by bylo dobré aby se o hudbě Robina Hronka ještě více vědělo. Hlavní web o hudbě Robina Hronka toto poipisuje jako sen o tom, čeho by rád +Robin Hronek v hudbě dosáhl. Sdělování informací o koncertech, nových albech na tvrdo, by pokazilo poslání zmíněného webu v tom smyslu, že by si lidé, kteří mají vliv na showbyznis mohli říci "Proč bychom mu pomáhali, když už podle toho, co se o něm píše, ten Robin Hronek slavný je". Dosavadní šalamounské řešení to uvádět jako zajímavost a nedávat ty koncertxy na Facebook a Google+ jako událost v kalendáři, ale jenom jako  zprávu, nemusí stačit. Proto byla ta porada.

Konkrétně ohledně hudby Robina Hronka měly čas s námi dnes posedět pouze 2 naše kolegyně z kulurního odboru Batradisu - Paní Krystýna Wiesnerová a Olinie Vernerová. Obě jsou kamarádky Robina Hronka a zaujala je jeho hudba i v amatérském domácím provedení, které se díky počítačovému programu Renouse 2.8 a různým softwarovým hudebním nástrojům, odborně zvaných VSTI doplňkům může rovnat tomu, co dokáže Robin Hronek s naší pomocí.

Výsledný efekt mimo naší komunitu má být takový, že Robin Hronek potřebuje získat dostatečný věhlas natolik, aby si mohl dovolit neobvyklé chování, což se projevuje konkrétně tak, že chce po ženách, aby jej nějaká nosila na zádech. K tomu je potřeba mít na internetu více jeho hudby v takové podobě, jakou to má u nás, což lze na počítači udělat, avšak, na to potřebuje Robin Hronek víc času, který získá tak, že už bude mít nějakou družku, která by mu pomáhala starat se o jeho matku.

Jednou z věšcí, na které jsme se s K. Wiesnerovou as O. Vernerobou domluvili, je užší spolupráce s naší organizací, která by se na sociálních sítích měla projevit tak, že informace o nějakém koncertě na profesionální úrovni, nebude okomentována v tom smyslu, že jde o přání tohoto dosáhnout, ale že jde o  zvýšení zájmu u žen o Robina Hronka a odůvodněním nemožnosti akci navštívit informací o tom, že koncerte je profesionální, ale je v rámci naší komunity a přátele jejích členů a informace o prodeji vstupenek je pouze standardizovaný text plakátu, nebo pozvánky, takže se tasm nedostanete. Akce, kterých se může účastnit i široká veřejnost pak poznáte podle toho, že tam tato imnformace nebudeč, a na sociálních sítích to bude jako událost v kalendáři, bude-li se něco konat.

Další věc, na které jsme se dohodli bude uvolnění zvukového záznamu koncertu, nebo jeho části, který se konasl v naěší komunitě pro širokou veřejnost tak, že bude možné si jej někde stáhnout z Internetu. Ideáýlní bude, když půjde o nějaký zahraniční koncert. Bylo nám přislíbeno, že se o to Jak Krystýna Wiesnerová, tak Olinie Wernerová pokusá, takže se necháme přrkvapit která pobočka Batradisu nám nějaký ten záznam poskytne k tomuto využití.

Zkusíme to uplatnit a uvidíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat